2014-11-30 - Fiú sikerek, lány örömök, bánatok
Nyomtatható változat!

6 meccs - 3 győzelem, 1 döntetlen, 2 vereség

NOVEMBER 29. szombat

U15 lány csapatunk kezdett szombaton délután a Vajda sátorban. Az első fordulóban megvertük a jóval esélyesebb Paks/Ares csapatot, most komolyabban készültek a mérkőzésre. Az első harmad bealvása után feléledt a csapat és felzárkózott 3-2-re, de ekkor újabb gólt kaptunk. Viszont a csapat lendülete nem tört meg, és 4-3-ra szépítettünk. Jó eredmény, bizakodásra adott okot.

A második meccsen nagyon jól kezdtünk és sorra alakítottuk ki a helyzetetk. Aztán egy Vajda találat, majd egyenlítés. Utána ismét ők szereztek vezetést, sőt Dercsényi Fanni meg is sérült (lába letapadt, bokája meghúzódott,  reméljük nem komoly a baj). A sérülés összefogta a csapatot és Fanniért is küzdve előbb egyenlítettünk, majd a vezetést is átvették a lányok. Az utolsó percben a végig kiválóan védő, parádézó Illés Vilma is kapitulálni kényszerült, de az egyik pontot megszerezte a Phoenix.

Gratulálunk a lányoknak és Ancsi néninek!

Paks/Ares HC - Phoenix Fireball SE 4 - 3

Vajda ISK - Phoenix Fireball SE  3 -3

Illés Vilma - Badar Borbála, Dercsényi Fanni, Fertőszegi Zsófia, Gábriel Zsófia, Hóka Juli, Magyar Petra, Oravecz Kinga Anna, Papp Rebeka Beatrix, Piukovics Anna, Reusz Anna, Stolk Flóra, Stolk Janka, Szentiványi Zsófia, Szkurka Panni

NOVEMBER 30. vasárnap

Fiú U17 bajnokság

Ares HC - Phoenix Fireball SE  1 - 22 (1-7,0-8,0-7)

Kardos Zsolt - Bertalan Márton, Mátó Zsombor, Prencsovszky Zsombor, Bacsa Domán, Hangyál Ádám, Tamási Zoltán, Fayarchuk Aidan, Bacsa Botond, Szenthelyi Kristóf, Szamosi Márk, Sebrek Dániel, Hóka Iván, Gróf Dávid, Mile Benedek

Fiú U13 bajnokság

Ares HC - Phoenix Fireball SE 0 - 3 (0-1,0-1,0-1)

Taipale Alvin - Dóka Dominik (1+0), Szabó Ádám, Poltzer Bálint, Lendvai Bálint, Dobner Kolos, Kérszigeti András (1+0), Kelemen Márk István (1+0), Frischmann Ákos

U13 meccsen ellenfelünk az ARES HC 4 fiúval és 5 lánnyal (!!!) vágott neki a meccsnek. A srácoknak végig fent kellett lenni a pályán (milyen kár lehet, h pont az Ares szavazta le a lányok korlátlan játéklehetőségét...) és nem is bírták végig a nyomást. Csapatunk fokozatosan őrölte fel az ellenfelét és harmadonként 1-1 góllal terhelte meg kapujukat.
Gratulálunk a győzelemhez és örülünk, hogy ismét a majdnem egészséges Zoli bácsi vezethette a csapatot! Szép volt fiúk!!

Női Magyar Kupa

MEISE Eger - Phoenix Fireball SE 9 - 0 (0-3,0-2,0-4)

Gulyás Nelli, Rácz Anna - Bredár Bora, Elek Zóra, Fehér Dóra, Fodor Eszter, Hotz Evelin, Madarász Fiona, Nyerges Dóra, Petri Zsófia, Roa Divina, Stipsicz Orsolya, Szedlák Alexandra, Szalai Dóra, Tóth Marcella, Zalka Lenke

Női csapatunk kiesett a Magyar Kupa küzdelmeiből. Az elején nem túl kellemes kapott gólok után sem tört meg a lendület, de a mai nap egyszerűen nem tudtunk átlépni saját árnyékunkon. Nem jöttek be a lövések, nem jöttek be a cselek, ellenfelünk pontosan, határozottan játszott és maximálisan kihasználta hibáinkat.
Itt ugyan nem folytatjuk, de a bajnokságban még nagyon sok meccs van hátra, szeretnénk lassan lépegetni előre. Kell a biztatás a fiatal társaságnak, de amíg tart a barátság és a közös küzdeni akarás, a kitartással nem lesz baj !
Gratulálunk az Egernek, sok sikert a továbbiakban!

Férfi OB1

Miskolc FSE - Phoenix Fireball SE  4 - 22 (2-8, 0-13, 1-2)

András Ádám, Champier Mihály, Csorba Gellért, Frischmann Bálint, Harangozó Szilárd, Hóka Iván, Hotz Erik, Illyés Árpád, Jani Sándor, Rácz Zsombor, Radványi Balázs, Rési Tamás, Schieszler Mihály, Müller János, Csipkereki Roland

Az idei évben ez a 3. alkalom, hogy 20 vagy felette lövünk gólt. Gratulálunk a srácoknak, hiszen 2 harmadon keresztül maximálisan "kiszolgálták a szurkolókat", de nehéz ilyen különbség mellett fenntartani a ritmust.