2015-04-19 - Bajnoki cím az U19 fiú korosztályban

Immár 8. alkalommal kerülhetett (volna..) aranyérem a fiúk nyakába!

Phoenix Fireball SE - Dunai Krokodilok  11 - 3 (3-1,6-0,2-2)

Hotz Erik, Kardos Zsolt -  Bacsa Botond,  Szamosi Márk, Sebrek Dániel, Schieszler Mihály, Rudi Viktor, Rési Zoltán, Magyar András, László Dániel, Illyés Lóránt, Hóka Iván, Fehér Balázs, Varga Levente, Mile Benedek, Szentkúti Frigyes, Prencsovszky Zsombor, Hangyál Ádám,Szenthelyi Kristóf + Yu Dániel, Losonci Márton, Bosits Gábor, Jávor Ádám, Marton András

EDZŐ: PAFFÉRI ANDRÁS, CSORDÁS TAMÁS

Az első harmadban viszonylag gyorsan 1-1 gól esett (nálunk Sebrek Dániel talált be Hóka Iván passzából), majd hatalmas mezőnyharc kezdődött. Fegyelmezett védekezés mindkét oldalon, biztonsági játék, pontos átadások, ritka, de bődületes lövések. A 15. percben Rési Zoltán villant és tette a lasztit Mile Benedek elé, majd 4 perc múlva az egész mérkőzésen kiemelkedően floorballozó és 5 gólt szerző Hóka Iván szerzett újabb találatot.

A második harmadban aztán fordult a játék képe. Csapatunk beindult, és egyre másra alakította ki a helyzeteket. Már a 2. percben Hóka Iván lőtte szét a kaput, majd 5 perc múlva ismét ő volt eredményes (a: Illyés Lóránt). A kiállítást sikerült gólra váltani Varga Levente távoli lövésével (a: Rési Zubu). A Kroki időkérés csak 4 percig volt hatásos, Mile Beni szemfüles gólt szerzett Zubu passzából. Ismét Hóka Iván percei következtek, több jó játéka után Levi átadását lőtte kapuba (valószinüleg, ha az U19 kapitány látja ezt a meccset is, eszébe sem jut kihagyni a fiatal játékost. Lehet, hogy nem 80 kiló, de az esze, a játékintelligenciája, a technikája, taktikai fegyelme sok korosztályos és idősebb társa elé helyezi a válogatottban is). Palánkra lökésért ismét kiállítás az ellenfélnél, nemes bosszú a sérült játékosért, Schieszler Mihály lőtte ki a bal felső sarkot Sebi passza után.

9-1  harmadik harmad előtt. Ezt azért nem gondoltuk volna, de megérdemelt volt az ilyen különbségű vezeté is. Az utolsóban lejjebb kapcsolt a csapat, a megnyugtató előny azért látszott a játékon. Ellenfelünk nagyobb teret nyert, jobban kitámadt, próbálta visszahozni a sírból a mérkőzést. Ezt használta ki Hotz Erik, aki egy parádés indítással kínálta meg László Danit. Dani nagyon okos átemelős gólt szerzett a kapujából kijövő - és egész mérkőzésen sérülten is jól szereplő - Babusa Karolina felett. Bejöhettek a fiatalok, akiket gyorsan felavatott az ellenfél, 3 perc alatt 2 alkalommal is mattolták a védelmünket. Gyors válasz, Sebrek Dani kapu alatti akcióját befejezve felpasszolt Hóka Ivánnak, aki 5. gólját vágta be a nem túl előzékeny védők közül.

Itt meg is szakadt a Krokodilok lendülete, már csak becsületből mentek tovább. A hármas sípszót követően a csapatok köszönése maradt csak, mivel a szövetségnek nem sikerült az érmeket erre a mérkőzésre elhozni, pedig ...

Gratulálunk BAJNOK csapatunknak, felkészítő edzőknek, nagyon szép játékkal és megérdemelten nyertétek a bajnokságot!!!