|
Férfi csapatunk után női csapatunk következik. ősszel 1 góllal nyertünk, a visszavágás fűtheti a hazai csapatot. Nem kis problémával néztünk szembe ezen forduló előtt. Zsuzsika, B.Szandi sérült, Divina külföldön, Laura külföldön, Petra és Kriszti abbahagyta. Ráadásként Brigi és Vera is lebetegedett... Viszont első meccsére készülhetett Balla Brigi, aki ezen a mérkőzésen még csak csereként várta a kezdő sípszót..
Tehát 8 mezőnyjátékos és 2 kapus vágott neki az útnak.. idén és talán először fordult elő, hogy szolnoki ellenfelünk nagyobb létszámban jelent meg, mint mi..
Női OB, jan. 15. 12.20,Szolnok, Tiszaliget
Szolnok Cannibals FK - Phoenix Fireball SE 5 - 7 (0-3,2-3,3-1)
Frischmann Flóra, Balla Brigitta - Bartók Boglárka (3+1), Gyollai Nikolett (0+1), Hollósi Barbara, Hotz Evelin (0+1), Jetzin Vivien (1+2), Kovács Réka (3+1), Pecsenya Liza, Szedlák Alexandra
Nagyon jól sikerült a bemelegítés, és látszott a lányokon, hogy nem feltett kézzel megyünk fel a pályára. Okosan kellett játszani, hiszen kevesen voltunk. Ennek ellenére már az első percben kapuralövés Kovács Rékától, majd 1 percre rá büntető (sajnos kimaradt). De ha nem megy könnyen, menjen nehezebben. Jetzin Vivi labdakihozatala után szélre passzolt Rékának, aki lerázta védőjét, majd félmagasan a kapuba lőtt. Sorra jöttek a helyzetek, talán meglepetés kizárólag ellenfelünk könnyű átjárhatósága volt. A harmad közepére mindenki átesett a holtponton, de Szandi egy komoly ütés-lökés kombináció után - 2 percet is ért - nem tudott többet visszamenni a pályára.. még egyel kevesebben.. Az emberelőnyt nem használtuk ki, de a következő súlyos szabálytalanságért járó büntetőt Vivi magabiztosan belőtte (2-0). Mivel késleltetett kiállítás után érkezett a büntetőt érő szabálytalanság, újra emberelőnyben voltunk. Ez már sokkal jobban sikerült, Hotz Evelin átadását Bartók Bogi lőtte be.
A következő harmadra stabilabb védekezésre volt szükség, amiből kontrákra építettünk. A 3. percben ez gólra váltódott, Gyollai Niki passzolt Rékának, 4-0. Egy elkerülhető gólt kaptunk, kicsit peches volt, de szépíthetett ellenfelünk. Újra emberelőnybe kerültünk, de ez nem tartott sokáig. Vivi előbb Rékának passzolt, de a megismételt szabadütést inkább Bogi felé küldte, aki laposan a hálóba bombázott. 5-1. 1 perc múlva ismét előnybe kerültünk, de fél perc múlva ellenünk ítéltek büntetőt, amit ki is használt ellenfelünk. néhány perc múlva megint emberelőny nekünk, ezt is sikerült jól kihasználni (Bogi lőtte be Réka átadását). A harmadban már Flórának is több bravúrt kellett bemutatnia, de magabiztosan segítette a védőket.
A szünetben Brigit melegítették a srácok, de sajnos ellenfelünk nagyon hamar felavatta (3-6). Fáradni látszottunk, ezt a szolnokiak is megérezték, fokozták a nyomást. Vagy a védelem vagy BB bravúrjára volt szükség, de tartottuk magunkat. A harmad felénél aztán újabb hidegzuhany, gól gólt követett (5-6). Időkérés és kapuscsere vissza, megnyugtatva a lányokat. Mozgósítani kellett minden tartalékot, már Szandi is legszívesebben visszament volna a pályára.. Totális letámadás ellen kellett védekeznünk, behúzódtunk saját kapunk elé. Flóra hamar próbák elé lett állítva. Megint emberelőny, de olyan rohanás volt a pályán, hogy alig lehetett észrevenni. Sokadik kontránkban Réka indult labdával, és középről félmagasan szép gólt lőtt!! A szolnoki időkérés már nem segített, az utolsó 2 percet ha kapkodva is, de átvészeltük.
nagyon nagyot játszott, küzdött a csapat. bravúros egyéni teljesítmények adtk össze ezt a nagyszerű eredményt. mindig volt egy lány, aki vállára vette a csapatot, mindig volt egy ütő, egy láb, egy védés, egy blokk, ami kisegítette a társakat, és mindenki a lehető legtöbbet hozzátett ehhez a győzelemhez, csak gratulálni lehet mindenkinek!!
Szép volt lányok, nagyon büszkék vagyunk rátok!!
 |